Пијалок од две состојки кој ќе го „израмни“ вашиот стомак

Сезоната на одмори е веќе блиску. Ако зимата не сте биле вредни, пробајте го овој природен рецепт кој ќе ви помогне да се ослободите од вишокот килограми на брз и ефикасен начин.

Потребно ви е:

Google search engine

Лимон со средна големина исецкан на парчиња, 12 листови свежо нане, 1 лажица суво нане.

Подготовка:

Помешајте ги состојките во една чинија и оставете ја да отстои преку ноќ во фрижидер. Дневно консумирајте четири до пет чаши, а првата испијте ја наутро на празен стомак. Овој напиток можете да го пиете четири дена по ред, а потоа следи пауза од една недела. Со умерена физичка активност, за тие четири дена можете да намалите и до четири килограми.