Пицерија во Амстердам до која се стигнува само со брод, еве зошто туристите бараат место повеќе (фото)

Доколку некогаш се одлучите да го посетите Амстердам и да запловите низ градските канали, задолжително застанете кај малата пицерија Сан Марко, спуштете го сидрото и опуштете се со пијалок и малку вкусна храна.

Необичниот ресторан се наоѓа во близина на центарот, а до него се стигнува само преку вода.

Google search engine

 

View this post on Instagram

 

A post shared by bart haensel (@deepsandwich)

Цените се исклучително поволни, а се нудат сокови, пиво, вино, како и пици, тестенини, салати и други јадења. Судејќи според прегледите на Trip Advisor, овој угостителски објект воодушеви огромен број посетители.

Освен што храната може да се консумира на чамци, достапна е и опцијата за достава до сите делови на Амстердам.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by heylukepurdy (@heylukepurdy)