Пежо кое возело во спротивна насока се судри со автобус на ЈСП во Кисела Вода ФОТО

Автобус на ЈСП број 24 и автомобил се судриле вчеравечер околу 23 часот во скопската населба Кисела Вода, пренесува порталот Нетпрес.

Автомобилот марка „пежо партнер“ возел во спротивна насока и директно удрил во автобусот.

Google search engine

Според очевидци, возачот на автомобилот е тешко повреден и бил во алкохолизирана состојба.