ПЕЈАЧОТ ГО ЗАТВОРИ РЕСТОРАНОТ ПОРАДИ НОВАК И МУ ГО ДАДЕ МИКРОФОНОТ ! Хит снимки од ПРИВАТНА прослава

Новак Ѓоковиќ и оваа година го освои Вимблдон, негов 21 Грен слем во низа, по што повторно беше пречекан на вистински начин во Белград. Ноле фрлаше топки од познатиот балкон, а по дочекот не сакаше да зборува за „забранета тема“.

Патем, Новак доби одлични вести од Австралија, каде треба да се врати на Австралија Опен во 2023 година, но пред тоа добро да се прослави освоениот Вимблдон! И на Ѓоковиќ му успеа – во затворен ресторан пееше со Саша Ковачевиќ, само за најтесниот круг на луѓе!

Google search engine

По пречекот пред белградското Собрание, Ѓоковиќ реши да ја продолжи прославата по седмиот трофеј на Вимблдон. Така тој отишол во ресторан со сопругата Јелена и братот Ѓорѓе, кој Саша Ковачевиќ го затворил само за нив.

Познатиот пејач му пееше свои и туѓи хитови на Ѓоковиќ, додека Ноле беше во транс. Најпрво Ѓоковиќ и Ковачевиќ го испеаа хитот на Стинг „Englishman in New York“, во кој Новак јасно уживаше:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gale (@galeofficial__)

А потоа дојде моментот кога Ноле со чаша вино ја испеа својата омилена песна од покојниот Џе Рамадановски. Тоа беше песната „Недеља“, а снимањето на тие моменти стигна до социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gale (@galeofficial__)