Пејачката позирала во долна облека и порачала: „Сакајте го своето тело од секој агол“

Пејачката Лизо настојува да промовира позитивен став на социјалните мрежи кон сите облици и големини на телото.

Таа најпрвин прослави 6 месеци откако станала веганка, па ги прозва оние кои го застапуваат ставот дека несовршените тела се нешто грозно, а сега со снимка која ја објавила на ТикТок повикува да се слават сите тела, независно од нивната големина и облик.

Google search engine

“Лудо е да се види до каде стигна движењето за позитивноста. Се гордеам со крупните девојки кои ми дадоа крила“, порачала Лизо.

@mislimisarah

#horse #dog 😂

♬ original sound – sara

Таа пред камерата го покажала своето тело од различни агли, па заклучила:

„Спротивно од она што го гледаме на Инстаграм, вистинските тела не изгледаат совршено од различни агли. Моето тело се менува, но јас ќе го сакам од секој агол“.