ПЕЈАЧКАТА НА ГРАНД ПРЕТЕПАНА И ПРЕФРЛЕНА НА ХИРУРГИЈА! Марина Радосављевиќ била претепана од бившиот љубовник, прстот и бил скршен, лицето изобличувано

Марина Радосављевиќ Маки, пејачката на „Гранд“, беше претепана на 4 август во Врњачка Бања кога едвај преживеала. Пејачката била претепана од нејзиниот поранешен љубовник И.Т., по кого полицијата интензивно трага, а Марина проговорила од болница и ги раскажала деталите за нападот:

– Не сум добро. Моментално сум на хируршкото одделение во Краљево. Прстот ми е скршен, имам силни болки во пределот на градите, ме болат сите коски, лицето ми е изобличено и имам руска јака. Мислев дека докторите ќе ме пуштат денес дома, но докторот ми рече дека не доаѓа предвид затоа што имав потрес на мозокот и поради тоа штом се обидам да станам почнувам да повраќам. Затоа не ме пуштаат дома и ќе морам да останам малку во болница – Марина едвај зборуваше, а потоа раскажа како се случил немилиот настан.

Google search engine

-Мојот пријател ме наговори да дојдам, иако, да ви кажам искрено, воопшто не ми се допадна. Бевме во ВИП-ложата кога, како што ми кажаа, влетал И.Т и почнал да ме удира со тупаници. Неговите пријатели беа околу него и никој не направи ништо за тоа. Од првиот удар паднав на подот, а потоа бев во несвест, но тој продолжи да ме удира. Така неговите пријатели го видоа, но верувам дека сето тоа беше снимено на камера. Исто така, дронот цело време летал наоколу, па веројатно се е снимено преку него.

Како што пренесува Објектив, сограѓани кои случајно се нашле на местото на настанот тврдат дека Марина и претходно го провоцирала Иван, а тоа било чкрапалото кое го натерало Иван да употреби сила. Од друга страна, приказната на Марина е сосема поинаква:

– Не дека не го испровоцирав, но воопшто не го забележав, ниту бев во негова близина. Дојдов со мојата пријателка и таа ми кажа за тоа потоа, бидејќи не се сеќавам на тој прв момент поради потрес на мозокот. Слушна од луѓе дека дојдов, се симна и веднаш почна да ме тепа. Навистина не знам која е причината за сето ова, но во ниту еден момент не му дадов причина да ме нападне.

Marina Radosavljević

Марина открива дека целиот случај е пријавен кај надлежните:

– Ова не ми се случува првпат. Го пријавив во полиција, а од нив добив информација дека побегнал. Искрено верувам дека надлежните си ја вршат работата, но пријателите ме известија дека и покрај се тој трет ден на Love Fest повторно се појавил како ништо да не се случило.

Marina Radosavljević

Да потсетиме, пејачката низ слична агонија помина и на крајот на февруари годинава, кога чаршијата зборуваше дека поради врската со оженетиот И.Т., тепањето го договорила неговата сопруга. Оттогаш, како што вели, немала никаков контакт со него:

– Бидејќи тоа се случи во февруари, се држев настрана од него и немавме никаков контакт. Луѓето ми кажуваа каде се движи, а јас ги избегнував тие места, токму за да не му дадам причина да се нервира од ништо.

-Вечерва околу 19 часот и 30 минути ми се случи една многу страсна работа, страшна пред се за понежниот пол, а потоа за жена која најискрено се занимава со јавниот живот, музиката. Јас сум во неверување, но сум добро и психички стабилен толку многу што обидот за заплашување, тепање и евентуално убиство можам да го ставам под кукавичлук и лошиот систем на функционирање на денешницата и се што е многу подалеку од срцето и Бога. Во Тексас сме или Врњачка Бања, Србија?! Се чувствувам исклучиво разочаран и незаштитен. А еве зошто… Имено, вечерва откако се паркирав пред шанкот каде што требаше да имам настап, излегов од колата, двајца покрупни мажи без никаков вербален разговор ме нападнаа маскирани, еден од нив невешто испрскан со прскање солзавец, другиот соборил и двајцата без позната причина тепале со палки. Затоа, кој и да е и што и да се постигне ова, треба да е голем срам, по која основа и од истите причини. Имам доверба во системот и исправноста на надлежните органи од Врњачка Бања и пошироко, на сите камери. Вакви непријатни работи и се случуваат на жена, нечија ќерка, сестра… па дури потоа на пејачка! Денес, утре, кој знае кој! И да, сакам уште еднаш да кажам, јенди мајмуни, срам да ви е и како можете? На истите тие момци, сега можеби и на директорите како што им велев со честички од спреј во устата додека беспомошно лежев на подот и ги гледав како ноншалантно скокаат преку коритото на Врњачка река со третиот чекор и си заминуваат – напиша Марина.