Пејачката Мартина првпат проговори за убиениот сопруг Тозо: „Ќерка ми мисли дека татко ѝ уште е жив“

Мартина е поп пејачка која остави трага на домашната музичка сцена. Икако веќе 13 години не е дел од јавниот живот, таа беше топ тема низ чаршијата, но и низ медумите поради својот љубовен живот.

Во ексклузивна исповест која реткој кој домашен артист ја дава, Мартина се отвори пред камерата на естрадниот магазин Бекстејџ.

Google search engine

Првпат проговори за болката која ја доживеала пред три години и која никако не поминува.

Таа кобна ноќ во последните денови на септември, кога нејзиниот сопруг Антонио Парапулов беше еден од починатите во возилото Сеат алтеа, кое беше изрешетано со истрели од автоматско оружје, а за кое до денес за јавноста се непознати сторителите од другото возило во движење. Јавноста тогаш, а и се уште шпекулира, но Мартина решила да стави крај на сите лаги.

Целата исповед погледнете ја во видеото.