Оваа жена направила една тетоважа, но тоа набрзо се претворило во опсесија: Еве како изгледа сега

Керстин Тристан, 55-годишна жена од Лајпциг, во последните пет години наводно потрошила повеќе од 30.000 евра за цело тело да го покрие со шарени тетоважи.

Сè започнао во 2015-та година, кога Керстин, која работела како возач на такси поголем дел од животот, одлучила да направи прва тетоважа за да ‘додаде малку боја во животот’, но тоа набрзо се претворило во опсесија.

Google search engine

Германката оттогаш потрошила околу 30.000 евра на тетоважата и вели дека не мисли наскоро да застане.

Средовечна Германка потрошила 30.000 евра на тетоважи (ФОТО) - Канал 5

Тристан вели дека е посреќна од било кога, бидејќи шарените тетоважи ѝ носат радост и енергија. Освен тоа, ѝ помогнале во собирање импресивен број следбеници на социјалните мрежи.

German Grandma Covers Her Body In Bright Tattoos (20 PICS) - izispicy.com

На Инстаграм ја следат повеќе од 108.000 корисници, а над илјада претплатници има и на платформата за возрасни „OnlyFans“. Луѓето често не веруваат дека станува збор за тетоважи, па таа објавува ‘пред и потоа’ фотографии за да ги увери во тоа.

This German Grandma Spends 30 Thousand Euros To Tattoo Her Whole Body