Оваа жена ги руши сите предрасуди за женското тело во 6-та деценија! Како да има 25 години

Сју, мајка на 3 деца, често споделува интересни содржини на ТикТок со помош на кои ги руши сите предрасуди за изгледот на женското тело во 6-та деценија.

Неодамна таа позирала во костим за капење и го споделила видеото на оваа социјална мрежа со опис дека има 56 години, по што добила бројни позитивни коментари.

Google search engine
@sueover50

New Year New Mindset New Goals#over50club#fitover50#sueover50#over50women#over40mom#girlswholift#bikinigirl#genx#motivation#beachbabe#womenover40#fitover40#stayactive

♬ original sound – Erin Killeen

Како што вели Сју во описот, започнала да се занимава со фитнес на 49 години и тоа била најдобрата одлука која можела да ја направи за својата психичка и физичка состојба.

Под видеото се нижеле коментари како: „Апсолутно прекрасно, изгледаш како да имаш 25 години“, „Невозможно е да имаш 56“, „Исклучително тело“…

На својот ТикТок профил, Сју открила дека е мајка на тројца тинејџери и е во брак повеќе од 28 години.

@sueover50

#over50andhavingfun#1965#sueover50#genx#over50club#fitover50#over50style#womenover50#strongwomen#over50andfabulous

♬ original sound – Amanda Ivanelli

@sueover50

Reply to @annaula2 30’s to 50’s #over50#1965 Genx#sueover50#fitover50#over40women#over50women#fitmom#over50andfit

♬ original sound – Chris GQ Perry

@sueover50

Barefoot on the Beach #sueover50#fitover50#over50club#beachbabe#over50women#strongwomen#fitgirl#1965#fitnessmotivation

♬ Golden – Harry Styles