Оваа баба ги руши сите можни бариери: Тренира пет пати неделно и изгледа одлично во бикини

Австралијката Лесли Максвел е позната по својата неверојатна фигура, а во 64-тата година и натаму не престанува да ја шокира јавноста.

Лесли е опседната со теретана и вежба пет пати неделно за да остане во топ форма. Исто така, таа е активен член на социјалните мрежи, и често споделува видео-материјали, но и фотографии со своите фанови на Инстаграм. Во последната објава на споменатата мрежа, оваа фит баба споделила видео со опис: „Жената никогаш не може да има премногу бикини“.

Google search engine

Коментарите на нејзините фанови само се ределе, а многумина и порачале дека е преубава.

Таа така во едно видео порачала дека годините се само број, и дека „никогаш нема да биде стара за бикини“.

Потсетуваме, оваа фит баба е голем заговорник за здравиот начин на живот, а тој подразбира физичка активност и теретана.

„Здравјето и кондицијата не се само изглед – тоа е чувство … и нема подобро чувство од тоа да имаш здраво тело. Работата е во тоа дека никој друг, не може да ја заврши работата наместо вас“, рекла таа во една прилика.

Лесли рекла и дека секогаш одбира млади момчиња и дека тоа и останало уште од тинејџерските денови. За да ја привлече еден маж треба да негува сличен начин на живот и да биде енергичен. Додала дека не би имала ништо против нејзината внука да и одбере момче.