ОВА Е МОЖНО САМО ВО СРБИЈА! СЕ ИЗБЛАМИРАЛА ЗА СИТЕ ПАРИ НА СВАДБА: Имала несреќа со здолништето, а потоа се случило уште полошо

Социјалните мрежи станаа еден вид исповед каде луѓето споделуваат разни случки и несреќи од животот. Некои настани се многу смешни, понекогаш тажни, но невообичаените приказни обично привлекуваат многу луѓе.

Една корисничка на Твитер сподели стара приказна за нејзината тетка и како се посрамотила на свадба.

Google search engine

svadba

– Стара е приказната, тетката на мајка ми отиде во тоалет на свадба, го пикна целиот заден дел од широкото здолниште во панталоните кога беше готова, така помина низ целата сала додека гостите седеа и ручаа до конечно еден од високите личности и покажа да го извади здолништето од гаќи, тетка црвена како пунџа – пишува таа и продолжува:

-Почнува да се поти, главата и се врти, срамота е, и се слоши, повторно оди во тоалет и фрла, ја исплакнува водата…тогаш и испадна протезата. Си отиде дома… – ја завршува кратката и незгодна (според нејзината тетка) приказна твитерџиката.

Многумина коментираа под објавата:

„Па, тоа се вика малер!“, „О, Боже, кутра жена“, „О, каков ѓубре“, напишале твитерџиите и повеќето се согласиле дека целиот случај е многу смешен, но дека тетката е тежок ѓубре.

– Ха ха, кутра жена, не е смешно, ама мене ми е смешно. Истото и се случи на тетка ми кога нејзините деловни партнери дојдоа дома, ги послужи сите еден по еден со здолниште во гаќичките. На крајот од курсот вели: Добро Јелка, сега кога на сите си го покажа задникот, можеш да бидеш безобразен – одговорила Зверка од Твитер.

Ilustracija

На други не им е јасно како здолништето може да се „заглави“ во гаќите.

– Убаво….здолништето е долго, тенко, широко, лесно е да се забие целиот заден дел од здолништето во гаќите без да се забележи, особено ако гаќите се големи – одговори таа.

Како и да е, оваа приказна насмеа многумина и го подигна расположението кај следбениците на оваа дама.