ОТКРИЕНО ШТО КАЖАЛ ХАРИ НА ВИЛЈАМ ВО КАПЕЛАТА: Читач од усните ги дешифрилал зборовите на закараните браќа!

На вчерашната богослужба во капелата Свети Џорџ во Виндзор, која се одржа по церемонијата во Вестминстерската опатија, принцовите Вилијам и Хари се сретнаа и му кажаа нешто на својот постар брат. Читач на усни откри што има да каже помладиот принц.

Додека принцот Вилијам стоеше на влезот во првиот ред, принцот Хари го праша: „Дали да одиме први?“.

Google search engine

Вилијам го погледна својот брат и само кимна со главата, пред да и каже на својата сопруга, принцезата од Велс: „Прво нека си одат!“ Кејт одговори: „Во ред“, а потоа Хари и Меган поминаа покрај неа, принцот Џорџ и принцезата Шарлот и ја зедоа нивните места.

Princ Hari

Прилично тесно, нели? Вилијам одговори на прашањето на неговиот брат со клима. А потоа дојде „океј“ на Кејт Мидлтон како шлаг на тортата.

Сепак, за многумина тоа беше доволно покрај турбуленциите во односите на принцовите и тоа што во саботата навечер одделно го напуштија бдеењето во Вестминстерската сала. „Добро е што воопшто комуницираат“, се слушаше по објавувањето на видеото од средбата од Виндзор.

London, sahrana kraljice Elizabete

Исто така, добро е што Меган, Хари, Кејт и Вилијам седеа во ист ред. Добро е и што одеа рамо до рамо на погребот на кралицата. И сега едвај го чекаме продолжението, за да видиме што ќе се случи по денот на жалост во Британија, 26 септември. Дали примирјето почна пред десетина дена во Балморал каде браќата заедно со сопругите ги поздравуваа насобраните граѓани ќе има подолго време?