Од обработени над 84 отсто гласови во Град Скопје – Данела Арсовска води со 4.000 гласови

Според 84,03 отсто обработени избирачки места во Град Скопје, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, е во водство пред актуелниот градоначалник, Петре Шилегов од СДСМ.

Првичните неофицијални резултати објавени на веб-страницата на Државната изборна комисија покажуваат дека Арсовска има освоено 71.091 гласови, Шилегов 67.044 гласови.

Google search engine

ПретходнаИнтернет прелистувањето никогаш не било полесно и поточно
СледнаСДСМ во скопските општини загуби над 65 илјади гласови, a ДУИ пред АА-ААА со над 30 илјади гласови