Објавeно драматично видео: Полицаец уби жена откако таа пукаше во него

Полициски службеник ја запрел 31-годишната девојка откако забележал дека управува автомобил чиј сопственик се барал за поврзаност со дрога …

Полицијата во Нешвил објави снимка од пукање во кое беше застрелан полицаец додека беше убиена 31-годишната афро-американка Ника Холберт. Трагичниот настан е снимен со каросерија.

Google search engine

Полициски службеник ја запрел 31-годишната девојка откако ја забележал како вози автомобил чиј сопственик се барал за врски со дрога. Кога излезе од автомобилот, таа рече дека не е нејзино и ја повика својата мајка. Но, проблемите започнале кога полицаец забележал марихуана и бел прав во возилото.

Тој сакаше да и стави лисици на жената, но таа викна дека нема да го стори тоа. Почнала да бега околу возилото и полицаецот ја предупредил да легне на подот во спротивно ќе ја погоди електричен шокер. Таа не му послуша и влезе во автомобилот со порака дека не направила ништо.

Потоа полицаецот користел електричен шокер и жената посегнала по пиштолот. Потоа го удрила полицаецот во торзото под панцирот, а тој во исто време  возвратил на оган . Додека тој лежел, 31-годишната девојка успеала да вози само до првата раскрсница каде удрила во возило. Лекарите ја реанимирале таму, а таа починала на пат кон болницата.