Ново македонско талент шоу: „Заблескај“ и сними дует со Елена Ристеска!

Време е за нешто ново, иновативно, забавно, интересно. Време е да заблескаш! Заблескај со Орбит!

Вака отприлика изгледа најавата за новото музичко талент-шоу што наскоро ќе ѝ се случи на Македонија.

Google search engine

Имено, во организација на „Колор медиа плус“ и магазинот „Убавина и здравје“, кои зад себе имаат низа успешни организирани проекти, кон средината на идниот месец ќе започнат со емитување на музичкото талент-шоу „Заблескај“.

Правилата за пријавување на кандидатите:

Сите вие што сте музички талентирани и сакате да направите исклучителни музички кариери, а ви треба помош и поддршка, снимете се со вашите мобилни телефони како ја изведувате вашата омилена песна.

Видеото со отпеаниот рефрен или стих од песната пратете ни го во ДМ на нашата официјална инстаграм-страница @ubavinaizdravje.mk или на – redakcija@ubavinaizdravje.mk

Истото видео, откако ќе го пратите во ДМ, објавете го и на вашите профили на Инстаграм, ТикТок или на Фејбук со следните хаштагови: #заблескај и #заблескајсоорбит.

Задолжително на видеото означете ги профилите на „Убавина и здравје“ на Инстаграм, Фејбук и ТикТок, во зависност од тоа на која социјална мрежа имате профил на кој ќе го објавите вашето видео.

Пријавувањата стартуваат од денес, а ќе траат до 10 мај.

Услов за да учествувате е да имате над 14 години.

Петтемина најдобри ќе бидат избрани од страна на стручното жири, кое го сочинуваат истакнати и реномирани пејачи и познати личности чии имиња ќе бидат објавени наскоро, а шестиот што ќе влезе во овие топ-шест најдобри ќе биде оној кој ќе добие најголем број лајкови на видеото постирано на својот профил на социјалните мрежи.

Потоа следуваат осум емисии, во кои што ќе бидат претставени кандидатите, а домаќинот задолжен за нивната промоција во јавноста е водителот Марко Новевски, на кого друштво во рамките на емисијата ќе му прават познати личности од домашната јавна сцена, кои заеднички со Марко ќе ги коментираат настапите.

Гала-вечерта е планирана кон крајот на јуни.

И следува најдобриот дел. Победникот добива песна што ќе ја сними во дует со Елена Ристеска, и уште многу изненадувања, кои ќе бидат откриени во текот на натпреварот.

За музичкиот рефрен, односно за делот со музика и аранжман ќе бидат задолжени Јован и Иван Јованови, а текстот ќе го напише самата Елена.

Ќе има изненадувања и за преостанатите финалисти.