НЕВИДЕН СКАНДАЛ ВО ЖИВО! ВО КАМЕРА ВИКАЛ „СРПСКА ФАШИСТИЧКА ДРЖАВА“! Водителката на РТС не знае што ја снајде (ВИДЕО)

Полицијата во Белград идентификуваше и уапси 46-годишен маж кој утрово додека се приклучувал на утринската програма малтретирал и навредувал новинарка на РТС и ја навредувал државата Србија.

Google search engine

Имено, водителката се вклучила на утринската програма од Теразије, а човекот В.Ј. (46), минувајќи покрај неа, застанал, прво се полил со пијалок пред неа, а потоа и упатила навреди на сметка на државата.

„Србија е срање од состојбата на српската фашистичка држава на мајка ти“, рекол овој човек. Водителката остана прибрана и не реагирала на провокациите на овој човек, кој брзо беше идентификуван и приведен. По наредба на Вишото јавно обвинителство во Белград денеска му е одреден притвор до 48 часа поради сомнение дека сторил кривично дело Повреда на угледот на Србија од член 173 од Кривичниот законик. В.Ј. е државјанин на Србија кој живее во Германија. Во рок од 48 часа ќе биде приведен на распит.