Неспојлив пар: Целосно се различни, повеќе не се кријат, а очигледно е дека уживаат заедно

Кортни Кардашијан и Тревис Баркер се во врска веќе неколку месеци, но нивните заеднички фотографии на социјалната мрежа Инстаграм предизвикаа поделени мислења во јавноста.

Најстарата сестра од кланот Кардашијан-Џенер, 42-годишната Кортни во јануари на својот Инстаграм профил ја потврди врската со тапанарот од бендот „Blink-182“, Тревис Баркер (45).

Google search engine

Парот дотогаш неколку месеци успешно ја криел својата врска од јавноста, а пред тоа со години биле блиски пријатели.

Но, откако светот дознал дека се заедно, Тревис и Кортни не кријат колку се заљубени еден во друг, а реакциите на нивните заеднички фотографии на социјалните мрежи се поделени.

И, додека обожавателите на Кардашијан воглавно ја поддржуваат нивната врска, пријателите на Тревис се скептични и многумина на социјалните мрежи коментираат дека тие се неспојлив пар.

Поделени мислења предизвикала и објавата на Тревис на Инстаграм со која што ѝ честитал роденден на Кортни.

Потоа Кортни објави и фотографии од прославата на роденденот на кои што големо внимание привлекоа тетоважите на Тревис.

Тапанарот позирал свртен со грб кон камерата и без маица, па покажал дека на неговата кожа речиси и да нема празно место, односно место на кое нема мастило.

Пред да бидат заедно, Кортни и Тревис со години живееле во иста затворена заедница, во калифорниски Калабасас, па се движеле во исти кругови и станале многу блиски.

За нивната врска се пишувало и во 2018 година кога заедно биле фотографирани како напуштаат вегански ресторан во Лос Анџелес, но тогаш тие тврдеа дека се само пријатели.

Инаку, Баркер зад себе има два пропаднати брака и има две деца, а Кортни е мајка на три деца.