НЕМАШЕ ПРЕЖИВЕНИ! Аца Лукас избегна смртоносна заседа: Беа изрешетани сите во тој автомобил, а потоа ме обли студена пот

Пејачот Аца Лукас организираше концерт за паметење на својот 54-ти роденден, и ги изненади своите обожаватели со информација за која со години молчеше. Аца Лукас призна дека во една прилика за влакно ја избегнал смртта.

Аца Лукас еднаш раскажал дека одбил пријател да го однесе дома и на тој начин ја задржал главата на рамениците.

Google search engine

– За влакно избегнав сачекуша која не беше наменета за мене! Бев со друштво на ручек во ресторан. Кога излегувавме од ресторанот, мојот пријател ми понуди да се возам до дома, бидејќи мојот автомобил беше кај механичарот, бидејќи се расипа. Не знам зошто го одбив, но го направив. Викнав такси и тргнав до станот – се присетува Аца на немилиот настан.

Aca Lukas, koncert

Фолкерот вели дека после еден час на телевизија ја слушнал страшната вест која му ја замрзнала крвта во вените.

– Минута откако се разделивме, на 300 метри од ресторанот во кој седевме, сите што заминаа со тој автомобил, вклучително и јас, беа уапсени! Никој не остана жив!

Лукас едвај се освестил кога сфатил дека за малку ќе умрел.

– Седев дома, слушав вести и не можев да поверувам што слушам. Отпрвин ми беше жал за мојот пријател кој почина тој ден, а потоа ме облеа студена пот. Беше морничаво! И денес, кога ќе се сетам дека можев да умрам, ми се враќа тоа одвратно чувство… – вели Аца.