Неизвеснота околу пристигнувањето на „Спутник V“ продолжува

Вакцинацијата во Македонија тече во добар ред, но за некои дози на вакцини се уште не се знае кога ќе пристигнат.

Ова денеска го истакна министерот за здравство, Венко Филипче, кој истакна дека не се знае терминот кога треба да стигнат вакцините на „Спутник В“.

Google search engine

Од друга страна, порача дека во наредните седум дена треба да пристигнат 500 илјади вакцини на „Синовак“.