НЕ НИ Е ЈАСНО ОД КАДЕ „АУДИ“ КОГА ТРЕБА ДА БИДЕ ВО УЧИЛИШТЕ! Најнови детали од апсењето на тинејџерка од Чачак за оружје

J. Ќ. (18) од Чачак завршила во притвор со двајца млади момчиња, откако полицијата во автомобилот во кој биле пронашле оружје и панцир.

Средношколката Ј.Ќ. (18) од Чачак е уапсена со уште две млади момчиња М.Ѓ. (25) и И.Ш. (33), во село Пријановиќи кај Пожега, а вистинскиот шок дошол кога во нивниот автомобил „ауди А3“ полицијата пронашла два пиштола, рамки со 20 куршуми, ножеви, панцири и вага за точно мерење!

Google search engine

Како што дознаваме, сообраќајната полиција на 31 март сопрела „ауди А3“ поради прекршок со чачански регистарски ознаки, управувано од едно од уапсените, додека со друг автомобил била атрактивната тинејџерка.

uhapšena j. ć.

-„Аудито“ непрописно престигна, а сообраќајните службеници кои го контролираа сообраќајот му сигнализираа на возачот да застане. Го фатија „аудито“ во местото Гугаљ на границата меѓу Пожега и Чачак – вели нашиот извор од истрагата.

– При претресот кај девојчето се пронајдени два пиштола без сериски број со две рамки и со вкупно 20 куршуми, како и мерна вага. Веднаш била приведена во полициската станица Пожега, а мажите кои биле во автомобилот ја искористиле можноста и со „ауди“ побегнале од местото.

OSUMNJIČENA J. Ć.

Полицајците веднаш ги алармирале колегите, а избеганиот Чачани М.Ѓ. и е. набргу биле пронајдени од полициските службеници на П.И. Чачак, а потоа приведени во просториите на полициската станица Пожега.

– При понатамошен претрес на возилото откриени се уште два ножа и панцир, кои исто така се одземени. За време на рочиштето тие се бранеа со молчење, само што возачот рече: „Само возев“. Истрагата е во тек – вели нашиот соговорник и додава дека тројцата уапсени се товарат за кривично дело недозволено изработување, држење, носење и тргување со оружје и распрскувачки материи во соизвршителство, како и кривично дело попречување службено лице во извршување на службено дело.

Веста за апсењето на младата Чачанка Ј.Ќ. ја шокираше јавноста во градот на Морава. Пријателите на семејството на уапсената тинејџерка велат дека сите се шокирани и дека никому не му е јасно од каде дошла во Пријановиќи, кога за тоа време требало да биде на училиште на часови!

j.ć. u decembru napunila 18. godina