НБА ѕвездата среде скандал: Ја исфрли сопругата и детето од дома поради познатата љубовница

Кошаркарот Малик Бизли кој игра за Минесота Тимбервулвс, повторно се најде среде скандал откако кон крајот на 2020 година ги исфрли од станот својата сопруга и детето поради љубовница.

За потсетување, кошаркарот има само 24 години додека неговата љубовница Ларса Пипен, инаку позната во кошаркарските клубови, е постара од него и има 47 години.

Google search engine

Неговата поранешна сопруга, фотомоделот Монтана Јао, побарала развод, а судијата ѝ доделил привремена алиментација од 6500 долари месечно. Јао барала 15.000 долари, како и дополнителни 20.000 долари за правни трошоци, но нејзиното барање било одбиено.

Но, НБА кошаркарот го оспорува татковството на својот син и барал од судот проверка на ДНК.

Според судските документи, Бизли веќе направил тест за да дознае дали тој е биолошкиот татко на малиот Макаи. Резултатите од тестот се уште не ѝ се познати на јавноста, а неговиот адвокат изјавил дека кошаркарот ќе ја плаќа доделената алиментација само ако се докаже дека тој е татко на детето.