Напиток од само три состојки: Намалува килограми, го чисти телото и ја враќа енергијата!

Една чаша дневно од овој напиток ќе го исчисти вашето тело од отрови, ќе ви го зголеми имунитетот, ќе го закрепне системот за варење и ќе ве наполни со енергија.

Овој микс можете да го пиете во неограничени количини, кога ќе посакате. Богат е со витамините А, Б и Ц, го чисти црниот дроб, му помага на целиот организам подобро да функционира, а се состои од само три едноставни состојки.

Google search engine

Потребно ви е:

1 лимон

4 јаболка

1 парче свеж ѓумбир

1 чаша вода

Излупете го лимонот, а јаболката добро измијте ги. Ставете ги во соковник заедно со парчето ѓумбир од околу пет сантиметри. Ако ваквиот сок ви е премногу силен, слободно можете да го разблажите со уште вода. И нормално, како и кај секој ваков сок важи истото правило дека е најделотворен доколку го пиете наутро на празен стомак.