Напиток од две состојки и вода – најголемиот согорувач на масти

Важно е да ги почитувате паузите и бројот на денови колку што е дозволено да се пие овој напиток, како и тоа дека треба секогаш да го консумирате на празен стомак.

Овој напиток со причина е наречен „чудо за слабеење“ бидејќи има неверојатен ефект и тоа после само еден месец.

Google search engine

Оваа течност ќе му помогне на вашето тело да се ослободи од вишокот вода, да ја елиминира надуеноста, да ги разгради масните клетки, да го поттикне мочниот меур на подобра работа и да ги исфрли токсините од вашето тело.

Состојки: 1 лимон, 60 гр магдоност и 60 мл вода.

Подготовка: Исцедете сок од лимон и исецкајте го магдоносот. Ставете ги во чаша и прелијте ги со вода.

Овој напиток секогаш консумирајте го на празен стомак. Консумирајте по една чаша дневно во текот на 6 дена, а потоа направете пауза од 10 дена, па можете да ја повторите постапката.