Најжешката Хрватка во танга и проѕирен фустан пред принцот Вилијам

Популарната Хрватка, Ивана Кнол, повторно ги изненади своите следбеници на Инстаграм со објава од Лондон, поточно од прославата по доделувањето на наградите БАФТА, церемонијата на доделување на британските телевизиски и филмски награди.

Кнол блеснала во смел фустан со неизбежно истакнување на атрибутите, па присутните не знаеле каде прво да погледнат.

Google search engine

Жешката Хрватка носела целосно проѕирен фустан со длабоко деколте, уште подлабок шлиц, но и танга долна облека, која целосно ја открива нејзината позадина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)

„Голема чест е да се биде дел од БАФТА after party. Ви благодарам што ме примивте“, напиша најпознатата хрватска навивачка, која се прослави навивајќи за хрватската репрезентација на неодамна одржаното Светско првенство.

Многумина се прашуваат како 28-годишната убавица била поканета на доделувањето на овие престижни награди. Имено, Ивана Кнол на Инстаграм-стори сподели дека лично ја добила поканата за забавата од престижниот моден магазин, Вог, кој ја организираше и споменатата афтер забава на престижните награди.

Инаку, принцот Вилијам е претседател на БАФТА од 2010 година, а оваа година на настанот се појави со сопругата Кејт Мидлтон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)