Најзгодната баба на светот: „Постојано ми пишуваат млади момци, излегував со 20-годишници“

Жената која ја нарекуваат „најзгодната баба на светот“, откри дека моментално е слободна и отворена за наоѓање партнер – и покрај тоа што воглавно ѝ се додворуваат млади момци.

Џина Стјуарт (52) вели дека не мора да бара љубов, но би била среќна ако случајно запознае некој со кој би можела да започне романса.

Google search engine

Австралиската манекенка инсистира на тоа дека како мајка е „внимателна“ кого пушта во нејзиниот живот, па затоа ќе треба да запознае некој посебен пред да размисли за долгорочни планови како што е запознавање со своето семејство.

„Сама сум и мислам дека како што станував постара, а бидејќи имам и ќерка, внимавав кого ќе пуштам во мојот живот. Всушност, не барам никого конкретно, верувам дека ако ми е судено да најдам љубов, тоа ќе се случи и дека веројатно ќе се заљубам кога најмалку очекувам“, вели таа.

Џина одамна не била на состанок, бидејќи објаснила дека претходно била „приврзана“ за нејзин близок пријател кој за жал починал минатата година.

И ако пронајде некој нов, таа вели дека тоа веројатно ќе биде помлад маж, бидејќи иако е отворена за забава со луѓе од различни возрасти, таа добива најмногу понуди од помлади момци.

„Да бидам искрена, толку многу помлади мажи сакаат постари жени, веројатно добивам повеќе барања од помлади отколку од мојата генерација. Најстариот со кој се забавував беше во неговите доцни 50-ти, а најмладиот во неговите 20-ти“, додава таа.