Најубавата одбојкарка се соблекува гола, а за тоа добива пари: „Tака заработувам 50 пати повеќе од одбојката“

Кеј Алвес важи за најубавата одбојкарка на светот, а сите останале во неверување моментот кога направила профил на страницата за возрасни, „OnlyFans“, каде заработува огромна сума на пари.

Кеј е 23-годишна бразилска одбојкарка која игра како либеро за „Osasco Voleibol Clube“. Од почетокот на кариерата важела за голем талент и надеж на бразилската одбојка.

Google search engine

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Key (@keyalves)

Покрај тоа, таа се истакнува со својата убавина а неодамна, иако неофицијално, била прогласена за најубавата одбојкарка на светот. Таа има повеќе од 12 милиони следбеници на „Инстаграм“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Key (@keyalves)

Алвес, како што изјавила, размислувала што со кариерата откако ќе престане да се занимава со одбојка, па во моментов спортот го комбинирала со работа во друга дејност. Оваа девојка, во интервју со новинарката на бразилскиот „О Глобо“, отворено проговорила за тоа како навистина заработува огромна сума на пари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Key (@keyalves)

„Ја започнувам третата сезона во сениорскиот тим и се сметам себеси за професионалец. Но, почнаа да се развиваат и нештата надвор од теренот, па почнав да посветувам повеќе време и внимание на тоа. Јас сум одбојкарка, модел и инфлуенсерка. И јас водам сопствен бизнис. На онлајн платформите заработувам 50 пати повеќе од играњето одбојка“, открила Бразилката.

Таа исто така признала дека во оваа одлука не ја поддржувале сите нејзини соиграчи, но и дека не ѝ било грижа. Главно, на „OnlyFans“, објавувајќи провокативна содржина и често материјали на кои е потполно гола – заработувала неверојатна сума на пари преку своите претплатници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Key (@keyalves)

„Генерално, мојот тим ме поддржува, иако не сите мои пријатели се среќни поради тоа. Некои од нив ги покажаа своите вистински лица и сега барем знам кои се мои пријатели. Некои играчи ми завидуваат на многу поголемата заработка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Key (@keyalves)