Најпознатиот турски актер, “Македонецот” Џан Јаман во Капри ужива со секси водителката Дилета Леота

Славниот турски актер Џан Јаман ги објави своите фотографии од одморот во италијанската водителка Дилета Леота. Фотографиите од парот станаа голем хит на социјалните мрежи. Двајцата се на јахта и отворено ја покажуваат својата љубов.

Пред неколку недели, Леота беше обвинета дека го изневерила екстра популарниот турски глумец. Сепак, водителката ги демантираше гласините, а новите фотографии од парот покажуваат дека тие двајца се и понатаму заљубени еден во друг.

Google search engine

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Can Yaman (@canyaman)

Јаман е со потекло од просторот на поранешна СФРЈ. Неговиот дедо е роден во Приштина. Но неговата баба е родена во Македонија. Семејството на моите родители емигрираше од Југославија. Мајката на мојот татко, а мојата баба е Македонка. Но ние одамна живееме во Истанбул, рече тој додавајќи дека потекнува од семејство на познати турски адвокати.