Најмоќниот чистач на организмот: За 24 часа ги исфрла сите отрови – толку е силен што може да го пиете само двапати годишно

Детоксикацијата на организмот стана императив во времето во кое живееме. Стресот, загадувањето, храната полна со адитиви, лековите кои ги консумираме, алкохолот – во нашиот организам создаваат вистинска депонија на штетни материи, кои трајно го трујат нашето тело.

Сите овие штетни токсини ги ослободуваат своите дејства во нашиот крвоток и на тој начин допираат до секој орган. Од приложеното е јасно зошто е толку важно да го чистите телото од насобраните штетни материи во одредени временски интервали.

Google search engine

Но, подеднакво е важно да го изберете соодветниот и делотворен метод, кој во исто време е и безбеден. Ние ви носиме рецепт за еден таков детокс третман, кој ефикасно ќе го исчисти вашето тело од сите отрови.

Еликсирот од лук и црвено вино го чисти организмот од вишокот сол и маснотии, го решава проблемот со надуеноста и вишокот килограми. Се користи традиционално веќе долги години и се покажа како многу ефикасен.

Оние што го пробале тврдат дека ќе ве ослободи и од стрес и хроничен замор.

Состојки:

– 12 чешниња лук

– половина литар црвено вино (може и од капина)

Подготовка:

Исчистете го лукот и исечкајте го, па ставете го во стаклено шише. Додадете вино и добро затворете. Чувајте го на светло 2 недели и протресувајте неколку пати секој ден.

После две недели, исцедете го напитокот и ставете го во друго стаклено шише. Земајте по една лажица трипати на ден цел месец.

Напомена: Ова е природен лек и затоа применувајте го со пауза од 6 месеци измеѓу 2 третмани – значи, двапати годишно.

ПретходнаПОЛИЦИСКА АКЦИЈА во Куманово, опколена куќа во Диво Насеље
СледнаЕрдоган предлага итни мерки за заштита на лирата