Најкратки бракови во историјата на Холивуд: Актерка побарала развод само 24 часа по венчавката

Не нѝ успеале да се привикнат на заеднички живот, а веќе им било доста од сè…

Не е реткост холивудските бракови брзо да „пукнат“, но овие ѕвезди ја шокираа јавноста со објавите за развод.

Google search engine

Во продолжение ви претставуваме листа од најкратките брачни заедници во историјата на Холивуд:

Ким Кардашијан – 72 дена

Ким Кардашијан досега била 3 пати во брак, а како што се шпекулира, и третиот со Канје Вест е на „климави“ нозе. Првпат стапи во брак со Дејмон Томас во тајност, а тој брак траеше 4 години. Но, вториот брак беше многу пократок, траеше само – 72 дена. Нејзиниот втор избраник беше кошаркаркот Крис Хамфрис.

Еди Марфи – 2 недели

Љубовта помеѓу Еди Марфи и Трејси Едмондс траеше само 2 недели.

Памела Андерсон – 12 дена

Памела по 5-ти пат во животот го изговори судбоносното „да“ и се венчаше со филмскиот продуцент Џон Питерс со кој била во љубовна врска пред 30 години.

За нивната љубов, извор близок до парот рекол: „Тие припаѓаат заедно. Прекрасна холивудска романса“. Меѓутоа, таа среќа била со краток рок бидејќи парот се раздели само 12 дена подоцна.

Николас Кејџ – 4 дена

Николас Кејџ и Ерика Коике беа само 4 дена во брак, пред да одлучат да се разделат.

Бритни Спирс – 55 часа

Во 2004 година, Бритни Спирс го изговори судбоносното „да“ во Лас Вегас заедно со својот партнер Џејсон Александер, а по 55 часа стави крај на оваа врска.

За За Габор – 24 часа

Апсолутна рекордерка во најкраток брак е актерката За За Габор. Нејзиниот 8-ми брак по ред со Фелипе де Алба траел цели 24 часа. Тие се венчале на 13 април 1983 година, а само ден подоцна, на 14 април го поништиле бракот.