Надлежните со апел до граѓаните во Тетово: Да не излегуваат од дома

Фото: Зандон

Бесарт Дурмиши денеска на прес конференција апелираше до граѓаните на Тетово да останат дома и да не излегуваат доколку немаат итна работа.

Ова се однесува на денешниот и утрешниот ден поради загадување на воздухот од големиот пожар кој избувна во Тетово.

Google search engine
Тој посочи дека пожарникарите се на терен и се обидуваат да ги изгасат огнените јазици, а на терен присуствува и помош од Град Скопје и Општина Гостивар.

Побарана е и хеликоптерска поддршка.

Дурмиши информираше и дека неколку лица се задушиле.

- АУДИО РЕКЛАМА -

WordPress хостинг со врвни перформанси за веб страни кои значат бизнис. 24/7 телефонска подршка.