На Инстаграм божица, во живо… Вака најплатената манекенка во светот изгледа без филери и фотошоп

Фотографиите од Ирина Шајк за кратко време успеале да привлечат внимание во јавноста.

Имено, папарацо фотографите ја „уловиле“ на плажа на Ибица каде уживала со пријателите.

Google search engine

Тоа што сите го забележале е драстичната разлика во изгледот. Многумина се согласиле дека сличноста со онаа Ирина од Инстаграм е минимална.

Имено, руската манекенка важи за убавица и тоа не само според мислењето на мажите туку и на жените, а сега на фотографиите може да се забележени дека таа има и стомаче, но и целулит.

Меѓутоа, нејзе мааните не ѝ се простуваат, па поради тоа набрзо се нашла на мета на критики.

„Толку пари и тренери и пак има целулит“, „Не е ништо посебно“, „Во живо не е ниту просечно убава за разлика од Инстаграм“, се само дел од коментарите.