МОМЧЕТО ЦЕЛОСНО СЕ “ИЗГУБИ” КОГА ГО ПРИВЕДУВАЛЕ: Грозоморните детали од крвавиот пир кај Зрењанин, кога го прашале „зошто“ само правел ОВА

Момче (13) осомничено дека со секира и нож тешко ги повредило тинејџерот М.С.(17) и неговата мајка В.С.(57) во градот Радоево кај Нова Црња, се самоуби откако полицијата го приведе.

Страшниот напад се случил синоќа околу 01:20 часот во дворот на семејната куќа во Улица Маршала Тита на тоа место. Наводно, малолетниот осомничен по расправија фатил секира и нож и го избодел М.С. по стомак, а во пределот на главата била удрена неговата мајка В.С., која му пришла на помош.

Google search engine

Zrenjanin, Nova Crnja, napad sekirom, napad nožem

– По приведувањето малолетниот осомничен целосно се самоуби во полиција. На прашањето на полицајците зошто ги нападнал другарот и мајка му, момчето само одмавна со главата – вели добро информиран извор.

Во меѓувреме, полицијата на Зрењанин соопшти дека го уапсила таткото на осомниченото момче (31) поради запуштање и запуштање малолетно лице.

– И мајката на момчето беше кратко приведена, но против неа во редовна постапка ќе биде поднесена кривична пријава, што значи дека ќе се брани од слобода – вели изворот.