Mоќен напиток кој ќе ви донесе рамен стомак за само 7 дена

Често се случува секојдневната рутина во нашите животи да направи добрите навики коишто сме ги имале едноставно да исчезнат. Слабо се храните, го прескокнувате вежбањето и поминува краток период и стомакот повторно се појавил.

Очигледно е дека диетата и вежбањето се вистинско решение, но никој не може да ве обвини поради фактот дека сакате побрзи резултати кои бараат помал напор.

Google search engine

Направен од состојки кои лесно се набавуваат, овој целосно природен напиток, може да го намали салото на стомакот за само седум дена.

Магичната состојка во случајов е токму бананата. Бананите не само што можат да помогнат при детоксикација – кога се комбинираат со ленено семе, тие можат да ви го затегнат и стомакот.

Состојки:

– 1 банана

– 1 портокал

– ½ шолја јогурт со низок процент на масленост

– 1 лажица кокосово масло

– прстофат ѓумбир

– 2 лажици ленено семе

– 2 лажици сурутка во прав

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер, а потоа испијте го напитокот.