Мишел Обама била бесна на својот сопруг за време на инаугурацијата – го туркала и „врескала“

Како што знаеме брачниот пар Барак и Мишел Обама присуствуваше на инаугурацијата на американскиот претседател Џо Бајден, но привлекле големо внимание со нивното однесување.

Барак ја налутил Мишел, а таа тоа не го криела туку многу јасно му дала до знаење на сопругот дека му е лута.

Google search engine

Иако пред камерите се смешкале целото време, кога не биле во центарот на внимание, Мишел беснеела и викала на нејзиниот сопруг.

Досега непознатите детали ги открила Аманда Горман која што стана најмлада поетеса која што некогаш настапувала на претседателска инаугурација.

„Мишел седеше блиску до мене и слушнав дека постојано му вика на Барак, да престане да се прегрнува со луѓето“, раскажала Аманда во емисијата на Елен Деџенерис.

Сепак, и самата Мишел потоа не ги почитувала епидемиолошките мерки затоа што ја прегрнала Аманда:

„Кога го завршив својот говор, го турна сопругот и ми даде најголема и најтопла прегратка“, кажала таа.

Меѓутоа, таа ја запознала Мишел порано, но открила дека се срами од таа нивна прва средба, но не признала поради што.