Милиони лајкови: Бијонсе воодушеви во полупроѕирен комбинезон

Пејачката сподели фотографии на социјалната мрежа Инстаграм со кои што привлече големо внимание меѓу обожавателите.

Инаку, како што знаеме секоја објава на Бијонсе на социјалната мрежа Инстаграм привлекува големо внимание, но очигледно дека таа не очекувала дека неколку фотографии од нејзиниот приватен живот ќе предизвикаат таква реакција во јавноста.

Google search engine

Пејачката, којашто е позната по тоа што на многу впечатлив начин ја нагласува својата женственост и фигура на тело, имено со интересен полупроѕирен комбинезон украсен со дезен во облик на бикини и детали на ногавиците во облик на ѕвонарки ги воодушеви следбениците.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

Инаку, ова модно парче е инспирирано од 70-те години на минатиот век, а во објавените фотографии има и една на којашто пејачката прави селфи и на која го истакнува својот впечатлив накит, но исто така има и фотографија од нејзините нокти и уживање во остригите.

За кратко време оваа серија од фотографии била „лајкната“ над три и пол милион пати, а комплиментите покрај нив не престанувале да се нижат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)