МЕ УЦЕНУВАШЕ, МИ БАРАШЕ ДА СПИЈАМ СО НЕА“ Милан Поповиќ проговори за Северина во емисија во живо, даде ШОКАНТНИ детали

Бизнисменот Милан Поповиќ, познат и како кралот на бакарот, ги раскажа деталите од врската со хрватската пејачка Северина Вучковиќ, и за нивната турбулентна врска и почетокот на конфликтот со неа.

„Решив да се разведам од Северина по шест месеци, а кога решив да се разделам, тогаш таа рече дека е во друга состојба. Решив дека морам да останам со неа бидејќи не сакав таа да ја прекине бременоста. Јас сум против тоа, но во мојата глава утврдив дека мора да бидеме партнери во родителството, но секоја друга емотивна врска, барем од моја страна, не би можела да биде“, изјави Поповиќ.

Google search engine

„Додека Северина беше во друга држава, се видовме, се дружевме, ѝ ја финансиравме бременоста, бидејќи од мене бараа да и ги надоместам сите трошоци што ги имаше бидејќи не можеше да работи додека беше во друга држава.

„Никогаш не сме живееле заедно, се гледавме на викенди, после три месеци почнаа тепачките. Ќе си заминав пред да почнат кавгите, веќе не беше пријатно да се биде во таа врска. Не беше пријатно во таа врска. Во тие неколку пати Северина остана во друга состојба“, рече Поповиќ.

„Се грижев за цела бременост, буквално и донесов појадок, бев таму и сакав да бидам родителски партнер со Северина. И тогаш почнаа уцените ако не сум интимна со неа, да спијам со неа, дека таа би ме заштитил да бидам родител, дека некои луѓе ќе ме посетуваат, некои обезбедувачи“, изјави Поповиќ за Нова Јутра.

„Во јуни 2013 година имавме ситуација, кога и кажав дека оваа врска е завршена и Северина стана хистерична, бевме на Кипар. После три недели и предложив план за родителство. Потоа се сретнавме во Дубровник и таа рече дека имаше милион евра заем, а јас сакав да и го вратам тој кредит и да продолжи да плаќа алиментација од 10.000 евра“, рекол кралот на бакарот и додал дека се чувствува измамено кога е Северина во прашање.

„Се заљубив во личноста која глумеше. Се уште се чувствувам емотивно измамен, како некој нејзин финансиски проект“, раскажал како се чувствувал, додавајќи дека мажите не се толку одмаздољубиви како жените.