„МАРИЈАНА Е УБИЕНА, САМО ШТО ДОЗНАВ! Сестрата се приклучи во живо во 1 часот по полноќ: „Ја убиле, БАРАЈТЕ ЈА ОВДЕ!

Маја Ковачевиќ, сестрата на исчезнатата Маријана Зајферт, во драматично вклучување во 1 часот по полноќ изјавила дека добила информации и докази дека нејзината сестра е убиена!

Да потсетиме, Маријана Зајферт, победничката на реалното шоу „Големиот брат“ во 2011 година, исчезна на 27 април 2022 година, а нејзиното семејство се обидуваше да ја дознае вистината за околностите на нејзиното исчезнување.

Google search engine

За време на емисијата „Народ пита“ на ТВ Пинк, Маја Ковачевиќ учествуваше во емисијата, а она што го откри ја олади крвта!

„Маја Ковачевиќ еве, сакав да ја дознаам вистината за сестра ми“, рече Маја и набрзо почна да плаче, едвај да зборува.

„Сестра ми не се уби, не се уби. Таа е на патека 9, двајца ја влечеа по падината 30 минути, прво морам да се смирам. По роденденската забава на која беше, имаше тепачка со момче кое го удрила, а таа си заминала, тој тргнал по неа, ја удрил со алат во главата, повикал маж и тројцата се упатиле кон Шљемен.Во Шљемен ја завршиле, ја убиле, кога ја влечеле по падината не ја убиле Документите се поставени, човекот кој бил платен да ја убие и оставил документи на мостот, за да изгледа како да се самоубила.Се извинувам на гости, не сакам да учествувам во тоа“, рече Маја, додека водителката Ивана Шопиќ и гостите беа изненадени и следеа.

Voditeljka Ivana Šopić

„Ги молам луѓето за помош, сестра ми да биде наша, моите да ја закопаат, бидејќи таа не се убила, таа е убиена“, рече Маја.

Дали сето ова е веродостојна информација? – праша Ивана.

– На оваа информација наидов пред час и половина, тие луѓе биле вмешани во случајот со Матеј Периша, а пријател потврдил од тој човек кој помогнал да се сокријат трагите. Според моите сознанија, неговото семејство е заштитено. Многу малку ја бараа сестра ми, мајка ми праќаше писма во полиција, никогаш не доби одговор. Дојдов до вистината и ги молам луѓето да помогнат во потрагата. Патека број 9 – рече Маја.

Милиони слушнаа, висат таму, сите се забавувавме со ова вклучување, се надевам дека ќе ја дознаете вистината и дека секој ќе биде таму каде што му е местото. – рече Ивана.

– Дознав дека се многу заштитени, се кријат тие информации, никогаш не сме виделе камери, информации, ги молам сите за помош. Сакам да ја погребам сестра ми, а таа да најде мир – рекла Маја.

Мајо, ти посакувам се најдобро. А за правдата да биде задоволена не оставивте без зборови. – рече Ивана.