Манененка тврди дека ѝ нуделе 60.000 евра да го „намести“ Ѓоковиќ

Српскиот таблоид „Свет“ тврди дека на манеканката Наталија Шќекиќ и биле нудени 60.000 евра да спие со Новак Ѓоковиќ и да набави снимка со која подоцна би се уценувал светскиот рекет број 1.

„Ме повика човек од Белград и јас мислев дека е сериозен менаџер. Кога ми го кажа планот, мислев дека е скриена камера и почнав да се смеам. Планот беше пеколен – да се однесе Новак на некое интимно место и да го снимам тоа. Понудата беше меѓу 50 и 60 илјади евра и патување по мојот избор. Но, тоа беше навредливо. Не знам што ќе се случеше такво видео да биде објавено во јавноста. Вистински хаос. Ѓоковиќ не го заслужува ова“, вели Шќекиќ.

Google search engine

„Свет“ тврди дека ова било план направен во Велика Британија за да се наруши имиџот на светскиот рекет број 1.