Манекенката Емилија Розман објави гола фотографија и порака за Денот на вљубените

Поранешната „Мис на Македонија“, манекенката Емилија Розман, по бурната 2020-та година во својот љубовен живот, реши во новата година да биде сама.

Имено, Розман беше актуелна во јавноста откако по еден ден познанство се вери со момчето Стефан, а неколку недели потоа ја откажа свадбата.

Google search engine

Емилија често знае да објави фотографии покажувајќи го своето убаво тело. Па така овој пат објави една на која е сосема гола, додека на другата носи само долна облека, а во описот напиша:

„Едвај го чекам ‘Денот на вљубените’“, пишува Розман.