Мајкл Џордан лудува на Јадранот, снимен е како паѓа од џет ски во Шибеник и ужива на јахта долга 95 метри која го чини цело богатство (видео)

Американскиот кошаркар Мајкл Џордан, шесткратен шампион во НБА и актуелен сопственик на Шарлот Хорнетс, се вози по Јадранот со јахта која е изградена во 2020 година, која е долга 95 метри, има шест палуби и чие изнајмување чини еден милион евра неделно.

Google search engine

Според многумина, најдобриот кошаркар на сите времиња пристигна на аеродромот во Ресник со приватен авион, а подоцна отиде во Тиват, каде што го продолжи летниот одмор во Бокакоторскиот Залив.

Џордан пристигна во Шибеник, родниот град на Дражен Петровиќ, и таму всушност се дозна која е дневната рутина на Американецот. Имено, тој цел ден возеше џет ски, а во еден момент падна во водата. Сето ова го направи на Прукљанското Езеро кај Шибеник

PREVRNUO SE KOD ŠIBENIKA! Majkl Džordan privatni avion od 61,5 miliona  dolara "parkirao" u Crnoj Gori, superjahtom se vozika po Jadranu, a  "zajahao" je i džet-ski, ali na jezeru i snimljen je

Додека Џордан се возеше со џет ски, сопругата Ивет Прието, децата и пријателите отидоа да го посетат Националниот парк Крка. Имаа малку повеќе слободно време бидејќи Џордан замина во Сплит.

Џордан на 11 септември сигурно ќе биде во Салата на славните, во Нејсмит во Спрингфилд, каде што во домот на бесмртните ќе го внесе својот долгогодишен соиграч Тони Кукоч, со кого се дружи и често игра голф.

Летечкиот Мајкл патувал во Европа претходните години, па пред неколку години ја посетил Венеција со сопругата Ивет Пријето, со која е во брак од 2013 година и со која има близнаци родени во 2014 година. Од првиот брак со Хуанита Вана, има три деца, а неодамна стана и дедо.

Jordan sa suprugom stigao u Šibenik, na luksuznoj jahti su izmjenjivali  nježne poljupce... | 24sata

Pogledajte kako Michael Jordan uživa na Jadranu, u vožnji jet-skija nije  spretan kao s loptom | Krupljani.BA