Либискиот премиер преживеа атентат

Премиерот на Либија преживеа атентат, јави рано утринава локална телевизија, а пренесуваат и светските медиуми.

Кон него наводно било испукано поголемо количество куршуми, а три завршиле во неговиот автомобил.

Google search engine

Според медиумите, премиерот Абудл Хамил ал Дбејбех поминал без повреди.

Напаѓачите засега не се фатени или идентификувани, пренесува „Спутник“.