Ласер во лицето на Кимих – ФФМ ќе добие парична казна

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), веројатно, ќе добие парична казна поради неодговорен навивач.

Македонија загуби од Германија 0:4 во квалификациите за Светското првенство. Натпреварот во обележа инцидентот во раната фаза на натпреварот кога неодговорен навивач со ласер се обидуваше да му попречи на Јосуа Кимих да изведе корнер.

Google search engine

Делегатот го нотира овој инцидент, па сега ФФМ се соочува со парична казна од неколку десетици илјади швајцарски франци.