ЛАПСУС НА ГОДИНАТА! Ивана Шопиќ стана вирална поради ОВАА ИЗЈАВА (ВИДЕО)

Водителката Ивана Шопиќ стана вирална на социјалните мрежи поради лапсусот што го имаше во емисијата „Народ пита“.

Имено, гледачот ја прашал поранешната учесничка на „Задруга“ Милица Веселиновиќ дали слушнала за Зигмунд Фројд, а Ивана ова го слушнала како “сигурна тројка“.

Google search engine

Сите во студиото се смееја, а видеото набрзо почна да кружи на интернет, каде луѓето не можеа да се изначудат од она што таа го кажа.

Ова го насмеа и колегата на Ивана, Драган Маринковиќ Маца, кој видеото го сподели на Инстаграм.

Истото видео на својот Инстаграм го сподели и пејачката Ана Николиќ.