Кучиња душкачи на ГП Евзони откриле 90 килограми канабис во камион кој ја напуштил Македонија

На граничниот премин Евзони, со помош на кучиња душкачи и припадници на грчката Независна служба за јавни приходи, во камион што во Грција влегол од Македонија биле откриени 90,5 килограми канабис, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчките медиуми, суровиот канабис бил спакуван во 88 пакувања скриени во петте резервните гуми под камионот, пренесува „Сител“.

Google search engine

Возачот на камионот бил уапсен.