КРВ, ГРЕБАНИЦИ И МОДРИНКИ! Ова се првите фотографии на Северина по тепачката со нејзината сестра

Загребската полиција во вторникот околу пладне во Загреб ја уапси пејачката Северина Вучковиќ. Апсењето следело, како што дознава Јутарњи лист, откако добиле барање од колеги од Сплит да ја приведат заради кривична истрага.

Според „Јутарњи.хр“, причина за се и повикот за претрес е непримерна расправија што се случила во вторникот во сплитскиот дом на мајката на позната пејачка. Според пријавата на сестрата на Маријана, пејачката наводно се свртел кон неа пред очите на нивната мајка.

Google search engine

Беше во текот на ноќта, еден час по полноќ, кога се слушна врева од станот. Двајцата, наводно, Маријана пријавила во полиција, насилно се тепале и си удирале шлаканици, буквално по целиот стан.

Соседите ја слушнале караницата

За да не се провери дополнително што точно се случувало ноќта од понеделник кон вторник, „Јуцарњи.хр“ се јави на телефонскиот број во станот на мајката на Северина. Ги контактирала една жена, велејќи дека сопственикот одмара, но дека не знаела ништо за тоа што ја прашале. Еден од соседите во зградата раскажал дека слушнала метеж, женски врисок и некое тропање, но дека „не го поврзала веднаш со инцидентот, а камоли со омилената Севе“.