Командантот на Азов бара помош од Маск

Командантот на Азовскиот полк Серхи Волина побара помош од американскиот мултимилијардер и сопственик на Тесла, Твитер и Спејс-X Илон Маск.

Волина рече дека создал профил на Твитер за да контактира со Маск.

Реклама

„Нашите планети“ се една до друга затоа што живеам на една каде што е речиси невозможно да се преживее.

Помогнете ни да излеземе од Азовстал. Ако не можете, тогаш кој ќе може? Дајте ми сигнал – напиша Волина на Твитер.

Тој претходно напиша статус на Фејсбук, каде што го опиша Маск како суперчовек за кој нема проблеми што не може да ги реши, пренесе Дневен аваз.

Реклама