Колку подебела, толку попопуларна: Американците ја обожуваат само затоа што има над 100 килограми

Американската сензација Лизо (33) била тешка 140 килограми, а сега успеала да ги намали килограмите на 118.

Пејачката Лизо (33) е позната по крупната градба на тело, а токму поради тоа Американците ја обожуваат. Тие тврдат дека пејачката промовира позитивен и здрав став кон телото, додека таа никогаш не кажала ниту „за“ ниту „против“ килограмите.

Google search engine

Вистина е дека Лизо нема чувство за срам, па често можеме да ја видиме во мрежести фустани под кои сè јасно ѝ се гледа. Нејзиниот Инстаграм профил е преполн со фотографии од нејзиниот задник.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating)

Публиката паднала во делириум оној момент кога Лизо објавила како го слика својот задник, а во крупен кадар прикажала како бојата се слева надолу.

Уметност, би рекле Американците.

Но, вистина е дека Лизо очигледно не е целосно задоволна со својот изглед, па така неодамна изјавила:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating)

„Мислам дека сум само мрзелива, па поради тоа велам дека имам позитивен поглед на своето тело. Би сакала да имам нормална градба на телото. Сакам своето тело да го доведам до нормала“, изјавила таа.

Лизо во свој манир изјавила:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating)

„Им должам на луѓето поради кои го започнав ова да не запрам тука. Морам повторно да направам нешто непријатно за да продолжиме да го менуваме светот. Промената е секогаш непријатна, зар не?“. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating)

ПретходнаНовото откритие на научниците би можело конечно да го победи вирусот
СледнаМасовна тепачка На ски-терените во Маврово меѓу гостиварци и косовци, неколкумина приведени