Колку пари чини Теа Таировиќ за една вечер?

Теа Таировиќ е со сигурност една од најголемите фолк ѕвезди на Балканот во овој момент. Пејачката направи огромен успех со новиот албум „Балканија“ и благодарение на тоа успеа да ги распродаде сите летни настапи.

„Хелоу“ пишува, дека Теа по совет од менаџерот ја зголемила цената на својот настап од 3.500 на 6.000 евра, поради што на крајот на сезоната ќе заработи вистинско мало богатство.

Google search engine

– Иако Теа беше барана и позната по албумот „Балканија“ ја лансираше во позиција на најбарана. Секоја песна од албумот стана хит во рок од два дена, а телефонот на нејзиниот менаџер постојано ѕвони. Потоа седна со неа и рече дека тоа е идеална можност да ја удвои цената. Иако 3.500 евра, колку што чинеше до неодамна, не се малку, сепак решија да наплаќаат 6.000 евра за настап – вели изворот и открива дека пејачката ќе стане побогата за бедни 318.000 евра за 53 однапред закажани настапи, кои официјално гибјави на социјалните мрежи.

– Теа нема да има речиси никакви слободни денови ова лето. Не само што била ангажирана секој викенд до крајот на август, туку менаџерот почнал да и ги закажува настапите и во работните денови. Таа до крајот на летото успеа да закаже повеќе од 50 настапи, што долго време не се случи на сцената. Кога бројот на настапи ќе се помножи со цената, доаѓаме до неверојатни 318.000 евра, кои ќе се заработат дури во наредниот период – вели изворот и потсетува дека богатството на Таировиќ ќе се земе и од бакшиш, бидејќи таа важи за кралица на бакшишот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tea Tairović (@tea_tairovic)