„КОГА ЌЕ ДОНЕСАТ ПАРТНЕР КОЈ НЕ МИ СЕ ДОПАЃА“ Хрватската п*рно актерка шокира: Секогаш ми ја бараат оваа перверзија, а ТОА МИ Е НАЈЛОШО!

Не се знае многу за порно индустријата во Хрватска и целиот регион. Не знаеме колку луѓе од регионот се занимаваат со овој бизнис, како и каква е состојбата што се однесува до Србија. Ги имаме порно актерките Чери Кис и Стоја, но надвор од тоа таа е непозната

Меѓутоа, во земјите надвор од Балканот и остатокот од светот, ситуацијата е нешто поинаква. Затоа Марија Задравец од Чаковец, попозната како „Слатка Мери“, својата кариера ја најде надвор од Хрватска.

Google search engine

Marija Zadravec

Хрватските колеги разговараа со најпознатата хрватска порно актерка која има германска адреса за самата индустрија, но и за некои многу чувствителни теми. Марија без трошка двоумење зборуваше за се што многумина ги интересираше, но досега не се осмелија да прашаат или немаа кого да прашаат.

Како решивте да влезете во порно индустријата?

-Почнав да правам малку попровокативни фотографии кои ги објавував на социјалните мрежи, па на повик на фановите го отворив Onlyfans каде што можете да објавувате слики без цензура, а тоа ме привлече кога видов дека им се допаѓа на луѓето. Сакав да пробам нешто повеќе од домашни филмови за Onlyfans, па решив да снимам во аматерска продукција, која многу ми се допадна, па прерасна на професионално ниво – изјави Марија за 7dnevno.hr.

Дали беше тешко да се донесе таква одлука?

– Не, кога го сакаш тоа што го сакаш, ништо не е тешко.

Колку долго се занимавате со овој бизнис, колку години имавте кога започнавте?

– На 25 години тоа значи две години.

Marija Zadravec

Што правеше пред тоа?

– Работев угостителско, имав сопствен ресторан во Чаковец.

Кои се најчестите предрасуди со кои се среќавате?

-Од луѓе кои лично ме познаваат и го знаат мојот карактер и личност немаше предрасуди затоа што тоа е само моја работа, не ме менува како човек, а вака преку социјалните мрежи секако дека има секакви предрасуди. но јас не се замарам со тоа. Ако ми беше грижа што мисли некој за тоа, немаше да се занимавам со таков бизнис.

Дали некогаш сте сакале да се откажете од таа работа?

– Никогаш немав потреба да се откажам.

Ако не бевте актерка од филмови за возрасни, што би правеле?

– Хммм… Не знам, веројатно уште би бил во угостителството.

Која е најтешката работа во вашата работа?

– Некои организации ми се најтешки, понудите се од различни градови, па тешко е се да се организира и координира.

Marija Zadravec

А што е најлесно?

– Најлесно е кога снимам сам за мојот профил на Onlyfans.

Што ако не ви се допаѓа партнерот со кој треба да снимате?

– Тешко е да се влијае на тоа, едноставно тоа е одлука на продукцијата со кого ќе снимам.

Што е најтешкото нешто што некогаш сте го снимиле?

– Сцени со мокрење, иако тоа е само „вода“. Но, ова е услов во речиси сите продукции. Работам многу во Прага за Легалпорно и тие преферираат такви тешки сцени.

Дали имате некои посебни подготовки пред снимањето?

– Зависи какви сцени снимам. Ако се захтевни сцени, тогаш треба да подготвам одредени делови од телото за тоа. Ако е едноставна сцена, тогаш не, освен шминката и секако пред секое снимање секој актер треба да направи тест за да се увери дека нема болести.За снимање тестот мора да биде 100 отсто чист. бидејќи ако не е, нема да има снимање. Никој не сака ризик.

Која е вашата омилена работа во врска со работата?

– Патување, запознавање нови луѓе.

Marija Zadravec

Дали мажите ве контактираат приватно, со какви „брзиња“ и што сакаат од вас?

– Да, се јавуваат. Секој ден добивам многу пораки. Повеќето луѓе ме прашуваат како да се пробијат во порно индустријата. Секако, има и разни упади, од предлози за брак до парични, или пак даваат разни комплименти, некои дури и се лутат затоа што не добиваат одговор. Луѓето не сфаќаат дека добивам по сто пораки дневно и не можам да одговорам на сите. Затоа на моите Onlyfans на секој му одговарам што сака.

Дали некогаш сте морале да одите во институциите поради малтретирање од мажи или можеби дури и жени?

– Не. На социјалните мрежи најмногу добивам поддршка и добри коментари, а кога сум некаде на порталот најмногу доживувам навреди, но во живо често се случува заедно со луѓето кои ме поддржуваат да побараат и оние кои ме навредуваат селфи кога ќе ме сретнат. Така што никогаш не сум имал лошо искуство во живо, главно луѓе доаѓаат кај мене и сакаат да се сликаат.

Дали жените контактираат со вас?

– Да, секако, бараат многу совети.

Со кого е подобро да се пука, мажи или жени?

– Јас лично со мажи. Жените знаат да бидат комплицирани, генерално преферирам машко друштво.

Што е најтешко во снимањето групен секс?

– За мене тоа е најубавото нешто. Не знам што би издвоил како најтешко. Има повеќе луѓе, па атмосферата е порелаксирана, целосно заборавам на камерите.

Најдобрата женска помош/играчка е…

– Секаков вид на вибратор. Денес има многу играчки. Секогаш нешто ново и поинтересно.

Најбизарната играчка за возрасни со која некогаш сте ракувале е…

– Електрична секс машина, брутално силна!

Marija Zadravec

Како го поминуваш твоето слободно време?

– Сакам да гледам добра серија, да шетам, да се дружам со пријателите.

Дали сте во врска?

– Да, имам партнер.

Дали е тешко да се биде во врска и да се работи таа работа?

– Не е ако имаш со тебе човек кој те поддржува, тоа е само работа.

Колку филмови имате снимено досега?

– Околу дваесет.

Ја споменавте платформата OnlyFans. Каква содржина нудите таму и како тоа генерално функционира?

-Почнав со Onlyfans, каде што најмногу комуницирам со моите фанови. Содржините што ги нудам се нецензурирани слики и видеа, правам видео повици и слично. Имам месечна претплата од 10 долари и кој ќе се претплати може да го види целиот мој отклучен профил и да комуницира со мене.

Дали снимате за некои луѓе конкретно, за некој да ви изрази желба, а вие да ја дизајнирате содржината само за таа личност?

– Да. Тоа е она што тие најчесто го бараат. Најмногу сакаат да им го кажам името во видеото.

Колку долго планирате да бидете во индустријата? Дали има возраст за пензионирање?

– Засега не знам до кога, немам планови, а би сакал да биде што подолго.

Marija Zadravec

Има ли колеги од Хрватска или од соседните земји кои би ги посочиле како успешни во таа работа, дали сте имале можност да работите со нив?

– Никој од Хрватска. Јас сум единствената порно актерка таму. А од соседните земји би ја издвоил Cherry Kiss, по потекло од Србија, бидејќи е многу успешна во својот бизнис. Се запознавме на саемот за еротика во Љубљана, но се уште не сум имал можност да работам со неа, но се надевам дека ќе имам.

А машките колеги?

– А меѓу мажите би го издвоил мојот стар познаник Роко Сифреди, кој исто така го запознав и би сакал да работам со него во иднина.

Колкав е вашиот приближен месечен приход и на што најмногу ги трошите?

– Заработувам од десет до дваесет просечни хрватски плати, зависи какви сцени снимам и колку работам. Сакам да трошам пари на добар автомобил. Купив Порше оваа година, иако сите мислат дека трошам пари за операција. Не сум направил ништо на себе освен градите и не би направила.

Дали штедите за некои „поголеми“ работи?

– Штедам за мојот хотел кој е планиран во Истра и во него би го отворил своето производство.

Што се однесува до желбите во Новата 2023 година, Марија имаше една.

– Едноставно би сакал луѓето да не шират омраза, не само поради мојата работа туку воопшто, затоа што сите се повеќе сме во свет на омраза.