Кога имате многу пари, но не и вкус: Лошиот стајлинг на пејачката ги разочара модните критичари

Пејачката Бебе Реџа викендов присуствувала на ревијата на познатото дуо Долче и Габана во многу необичен стајлинг кој предизвика лавина од негативни коментари.

Таа за оваа прилика одбрала тесен фустан со змиски принт и со изразено деколте. Целиот стајлинг го заокружила со црвени сандали и шминка во црвени нијанси, a „шлаг на тортата“ било црвеното срце од циркони сошиено на фустанот во пределот на меѓуножјето.

Google search engine

Изгледот на пејачката воопшто не им се допаднал на модните критичари, ниту на нејзините фанови, а негативните коментари само се нижеле.

„На ваков настан не се доаѓа во вакво издание“, „Немало полошо стилизирана жена на настанот од неа“, „Кога имате многу пари, но не и чувство за мода“, гласат дел од коментарите на социјалните мрежи.